вівторок, 29 червня 2010 р.

Від паління дурнішають, довели американські учені

Учені з університету Мічігану, США, в ході досліджень дійшли висновку, що тривале паління негативно відбивається на розумових здібностях людей. Хоча курці часто стверджують, що сигарета допомагає їм сконцентруватися..

Учені з університету (США) Мічігану в ході досліджень дійшли висновку, що тривале паління негативно відбивається на розумових здібностях людей. Хоча курці часто стверджують, що сигарета допомагає їм сконцентруватися, вживання тютюну упродовж декількох років може мати зворотний ефект, знижуючи швидкість і точність мислення людини і знижуючи рівень IQ. До таких результатів прийшли американські учені в результаті обстеження 172 п'ючих і непитущих чоловіків.

Дослідження замислювалося спочатку з метою виявити довгострокові наслідки алкоголізму для розумових здібностей. Попередні наукові відкриття підтверджували зв'язок алкоголю з проблемами інтелекту і зниженням IQ, але тепер встановлено, що до тих же наслідків призводить тривале паління. Дія на пам'ять, здатність вирішувати завдання і зниження IQ серед тих, хто палив довгий час, помітні найвиразніше, підкреслюють учені. Це перше наукове дослідження, що вказує на прямий зв'язок паління з нейрокогнітивною функцією серед чоловіків, що страждають від алкоголізму. Між тим, аналогічне дослідження було проведене раніше у Великобританії, і учені прийшли до тих же результатів. Лоренс Уолли з університету Абердина і його колеги з університету Едінбургу досліджували, як розумові здібності 465 чоловік, половина з яких - курці, змінювалися впродовж їх життя і наскільки це пов'язано з палінням. Усіх цих людей уперше протестували в 1947 році. Другий раз вони піддалися тестуванню в період з 2000-го по 2002 рік, коли ним було по 64 року. Результати курців в п'яти тестах на розумові здібності були набагато гірші, ніж у тих людей, які раніше ніколи не палили або кинули палити. Можливо, причина цього полягає в тому, що паління створює нестачу кисню для життєво важливих органів людини, включаючи мозок, вважає Лоренс Уолли.

Немає коментарів:

Дописати коментар