субота, 11 грудня 2010 р.

В Україні більше третини населення - курці

36% українців курять тютюн, 31% - щодня. Це вище середнього показника - 28,6% по Європейському регіону (за даними ВООЗ).

Такі дані містяться в дослідженні Світового банку під назвою Основні причини високого рівня смертності в Україні, текст якого має в своєму розпорядженні Дзеркало тижня.

Більш схильні до куріння, у тому числі щоденного, чоловіки з початковою освітою і жінки з вищою освітою, говориться в документі.

Середній вік початку куріння серед щоденних курців знижується і сьогодні становить 16 років.

Найменше щоденних курців на заході країни (24,6%), більше - на сході (34%). 80% щоденних курців - чоловіки.

У молодшій віковій групі курців в чотири рази більше, ніж у старшій.

20% українців не відмовляють собі в надмірному вживанні або зловживання алкоголем. Це явище більш поширене серед чоловіків (80%). Надмірне вживання або зловживання алкоголем починається замолоду (28% у віковій групі 18-29 років) і збільшується з віком, досягаючи пікових значень у віковій групі 40-49 років (26,7%), після чого починає знижуватися (що може свідчити про високу смертність питущих).

Найбільше чоловіків, що надмірно вживають або зловживають алкоголем, належать до вікової групи 18-29 років (31,8%), найбільше жінок - до групи 40-49 років (35,8%).

Кожен десятий українець малорухомий (тобто мало ходить пішки, їздить на велосипеді, працює вдома або у дворі, займається спортом і т.д.).

Найбільше турбують високі показники (11%) малорухомого способу життя у віковій групі 18-29 років. Приміром, у Чехії цей показник становить 3,7%, в Угорщині - 7,1%.

17% смертей у 2004 році були викликані такими факторами ризику як паління, зловживання алкоголем і порушення правил дорожньої безпеки.

Зокрема, Україна займала друге місце за рівнем смертності від зловживання алкоголем (включаючи алкогольний психоз) у всьому Європейському регіоні ВООЗ, поступаючись першістю лише Естонії.

Згідно з даними Світового банку, 94% цих смертей можна було уникнути завдяки відповідній профілактиці.

Нагадаємо, що Всесвітній день відмови від паління відзначається 18 листопада.

Джерело: Новини України – Кореспондент

1 коментар:

  1. Всі курці - ідіоти (знаю, бо сам таким був))
    Чому? Тому що воно реально не дає абсолютно нічого! Ну дійсно.. що дає куріння?? А забирає купу всього (це і здоров"я, як фізичне так і психічне, гроші ітд) Раджу всім, хто ще не позбувся цієї непотрібної звички чудову книжку - автор Ален Карр "Легкий способ бросить курить"

    ВідповістиВидалити