понеділок, 3 січня 2011 р.

Іспанія кинула палити в громадських місцях

В Іспанії запровадили заборону на куріння в усіх місцях громадського харчування, біля лікарень, шкіл та на спортмайданчиках.

В Іспанії набрали чинності найжорсткіші у Європі обмеження на куріння в громадських місцях.

Заборону накладено на куріння в усіх закритих громадських приміщеннях, обмеження стосуються також цілої низки відкритих місць громадського користування.

З 1 січня в Іспанії забороняється палити в усіх місцях громадського харчування, включно з тими, що знаходяться просто неба. Заборонено також курити біля лікарень, шкіл, у дитячих парках та на спортивних майданчиках.

Крім того, люди із цигарками відтепер не повинні з'являться в телевізійних передачах.

Таким чином Іспанія стала однією із найбільш "антинікотинових" країн Європи.

Співробітники цих установ привітали новий закон, адже біля курців досі страждали ті, хто не палить, і діти, які перетворювалися на пасивних курців.

Однак багато власників ресторанів і барів упевнені, що цей закон зашкодить їхньому бізнесу.

Перший закон щодо заборони паління в громадських місцях ухвалили в Іспанії ще у 2006 році. Він забороняв курити на роботі та у великих ресторанах.

Власники маленьких барів і ресторанів на той час могли самі вирішувати запроваджувати заборону чи ні. Переважна більшість вирішила не обмежувати своїх відвідувачів, адже кав'ярні і бари є невід'ємною частиною іспанського способу життя.

Представники галузі кажуть, що через новий закон люди менше ходитимуть у ресторани, і прибутки скоріше за все впадуть на 10%. У час економічної кризи це навряд чи може комусь сподобатися із підприємців.

На антитютюновому законодавстві наполягали медики і громадські активісти.

Іспанські лікарі стверджують, що від хвороб пов'язаних із курінням в країні щодня вмирає 160 людей.

Немає коментарів:

Дописати коментар